سیستم ایمنی بدن زنان قوی تر از مردان است

در حالی که زنان قرن ها در جوامع مختلف دنیا بعنوان جنس ضعیف تر

 معرفی شده اند اما

 نتایج مطالعات جدید متخصصان بلژیکی نشان داده است که زنان به طور ژنتیکی در برابر عفونت ها و سرطان ها مقاوم تر بوده و سیستم ایمنی قوی تری در مقایسه با مردان دارند.

 به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، متخصصان دانشگاه «گنت» در بلژیک دریافته اند که وقتی پای مقابله با بیماریها و عفونت ها به میان کشیده می شود زنان قوی تر از مردان هستند.
بر اساس گزارش روزنامه دیلی تلگراف، علت این مقاومت بیشتر وجود micro RNAs دربدن زنان است. micro RNAs، زنجیره های کوتاهی از RNA هستند که روی کروموزوم X کدگذاری می شوند. از آنجا که مردان فقط دارای یک کروموزوم X هستند، لذا در این زمینه متضرر شده اند در حالی که زنان به دلیل جنسیت شان دارای دو کروموزوم X هستند و اگر ژن های روی یک کروموزوم خاموش شوند، کروموزوم دیگر این کمبود را جبران می کند.
آمارها در انسان و نیز در سایر پستانداران نشان می دهد که جنس ماده عمر طولانی تری نسبت به جنس نر دارد و برای مقابله با عفونت ها و آسیب ها تواناتر است.
متخصصان معتقدند که این تفاوت به دلیل وجود کروموزوم X در جنس ماده است که در انسان حاوی ۱۰ درصد از کل micro RNAs هایی است که تاکنون در ژنوم انسان شناسایی شده اند.
این مطالعه به طور مفصل در مجله «بایواسیز» منتشر شده است.

پزشکان مجرب درمانگران حکیم و ساعات حضورشان

  • 1
  • 2