کودکان چاق تر، مشکلات اجتماعی بیشتری دارند

کودکانی که در حدود سن ۴ تا ۵ سالگی نسبت به سایر همسالان

خود چاق تر هستند، اغلب در سال های آینده در روابطشان با سایر کودکان، دچار مشکل می شوند.

 به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، این روانشناسان به سرپرستی مایکل سائور، استاد دانشگاه آدلاید در استرالیا در این بررسی ها بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ کودک حدود ۴ ساله را تحت مطالعه قرار داده و به این نتیجه رسیدند که کودکان چاق در سنین ۸ و ۹ سالگی بیشتر دچار مشکلات در روابط اجتماعی می شوند و مربیان آنها نیز معتقد هستند که این کودکان اغلب دچار مشکلات احساسی هستند.
بنابر گزارش روزنامه سیدنی موزینگ هرالد، کیفیت روابط این گروه سنی از کودکان با همسالان شان تأثیر بالقوه و حائز اهمیتی روی بهداشت روانی کودکان در سال های آتی زندگی دارد. در این بررسی ها، متخصصان با والدین ۳ هزار و ۳۶۳ کودک استرالیایی که در یک مطالعه بزرگ ملی شرکت کرده بودند، مصاحبه هایی انجام دادند. در این مصاحبه ها، پرسش هایی درباره وضعیت سلامت روانی و رفتاری کودکان از جمله مشکلات احساسی، بیش فعالی و مهارت های اجتماعی آنها مطرح و پاسخ آن ها بررسی شد.
آمار ها نشان داد که در سنین بین ۴ تا ۵ سالگی، ۱۳ درصد پسربچه ها و ۱۶ درصد دختربچه ها اضافه وزن دارند و هم چنین ۵/۴ درصد پسر ها و ۲/۵ درصد دخترها مبتلا به چاقی هستند. به علاوه معلوم شد کودکان چاق در برقراری روابط اجتماعی با دوستان و همسالان خود بیشتر دچار مشکل می شوند.

پزشکان مجرب درمانگران حکیم و ساعات حضورشان

  • 1
  • 2