شستشوی دست ها مطمئن ترین راه پیشگیری از وبا

از خوردن سبزیجات خام و هر نوع غذایی که حرارت کمی داده 

می شود و یخ های قالبی بین راه باید خودداری کرد.

دکتر حمید عمادی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به این که این بیماری در همه سنین دیده می شود، اظهار داشت: اسهال آبکی، پرفشار و بدون درد، تب و وجود استفراغ در بعضی افراد از علائم وبا محسوب می شود.
وی افزود: فرد مبتلا به ازای هر کیلوگرم وزن بدن خود۲۵۰ سی سی آب از دست می دهد. بیمار ممکن است با علائم ترشح کم ادرار و گاهی قطع کامل ادرار، نبض ضعیف، چشمهای گود رفته، پوست چروکیده، شکم فرورفته، گرفتگی عضلانی به علت اختلالات در میزان الکترولیتهای بدن مواجه شده که با پیشرفت بیماری در نهایت منجر به مرگ می شود.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه انسان تنها مخزن انتشار وبا است، افزود: دست و آب آلوده به مدفوع انسان، سبزیجات و میوه های آلوده تهیه شده از منابع آبی غیرمطمئن از مهمترین راه انتقال این بیماری است.
دکتر عمادی با بیان این مطلب که دوره این بیماری بیشتر از سه روز طول نمی کشد و فرد مبتلا شده به آنتی بیوتیک نیاری ندارد، گفت: مصرف «او. آر. اس» و در موارد خفیف تر بیماری، فرد می تواند با خوردن دوغ و یا چای کم رنگ عارضه خود را درمان کند.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان خاطرنشان کرد: از هر۱۰ بیمار مبتلا به این بیماری، تنها یک نفر مجبور به بستری در بیمارستان می شود

پزشکان مجرب درمانگران حکیم و ساعات حضورشان

  • 1
  • 2