دودی، قهوه ای و سبز؛ رنگ های مجاز عینک های آفتابی

یک اپتومتریست یووی ۴۰۰ را حداقل استاندارد عینک های آفتابی عنوان 

کرد و گفت: بزرگ ترین مشکل برخی عینک های آفتابی موجود در بازار که بیشتر توسط فروشندگان و مراکز غیرمعتبر عرضه می شوند، نداشتن حداقل این استاندارد ضروری است.

مونا افشاری در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا منطقه خراسان جنوبی، گفت: از نگاه دانش اپتومتری و متخصصان عینک، عینک آفتابی مناسب باید حداقل دارای یووی ۴۰۰ برای جلوگیری از برخورد اشعه فرابنفش به چشم باشد.
وی افزود: اگر عدسی عینک آفتابی دارای خاصیت polarized و همچنین anxi rellex باشد به مراتب فواید آن برای چشم بهتر خواهد بود.
این اپتومتریست رنگ های دودی، قهوه ای و سبز را از رنگ های مجاز عینک های آفتابی عنوان کرد و گفت: عینک های آفتابی در صورتی که شرایط فوق را داشته باشند، در کیفیت آن تفاوتی وجود ندارد و فقط بستگی به سیلقه شخصی افراد دارند.
افشاری ادامه داد: در فصل تابستان زاویه تابش خورشید به زمین به خط عمود نزدیک تر است. بنابراین شدت تابش بیشتر است؛ بنابراین استفاده مکرر از عینک آفتابی در این فصل حتی در محیط های کم نور روز و سایه ضروری است.
وی تصریح کرد: هرچه اندازه عینک آفتابی (اندازه عدسی) بزرگ تر باشد به دلیل اینکه بافت دور و زیر چشم را بهتر و بیشتر تحت پوشش قرار می دهد، کیفیت بهتری دارد.
این اپتومتریست اظهار کرد: یکی از دلایل افتادگی پوست زیر چشم، برخورد مستقیم اشعه فرا بنفش با آن است، البته اندازه و سایز چهره پارامتر دیگری در این مورد محسوب می شود.
افشاری در پایان گفت: تاکید چشم پزشکان و بینایی سنج ها این است که هنگام خرید عینک آفتابی به حداقل کیفیت موجود و ضروری(uv۴۰۰) توجه شده و از فروشنده بخواهید که عینک را با uv meter (تسترuv) کنترل کند.

پزشکان مجرب درمانگران حکیم و ساعات حضورشان

  • 1
  • 2