گوش دادن به موسیقی با صدای بلند باعث افت شنوایی می شود

اگر موسیقی با صدای بلند و به مدت چندساعت با استفاده از هدفون

 و هدست گوش داده شود در طولانی مدت باعث افت شنوایی در فرکانس های بالا می شود.

دکتر نیما رضا زاده در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا، افزود: افت شنوایی ناشی از گوش دادن مستمر به موسیقی با صدای بلند به تدریج به فرکانس های پایین سرایت می کند و به کاهش شنوایی و ایجاد صدای اضافی در گوش (وزوز) می انجامد.

این عضو هیات مدیره انجمن شنوایی شناسی تاکید کرد: آلودگی های صوتی و صداهای بلند یکی از آسیب هایی است که سیستم شنوایی همواره با آن روبرو بوده است البته این مشکل بیشتر در کلان شهرها وجود دارند علاوه بر آن در سال های اخیر استفاده هدفون و هدست رواج پیدا کرده است این در حالیست که هدفون و هدست به علت نزدیکی به پرده گوش ممکن است باعث آسیب های شنوایی مکرر و دایمی شود.

وی افزود: گوش دادن به موسیقی با صدای بلند به شنوایی آسیب می رساند. فردی که دچار آسیب شنوایی جزئی می شوند به مراتب از افرادی که شنوایی سالمی دارند در زمینه شنیدن صداهای بلند مشکلات بیشتری دارد.

رضازاده در پایان گفت: افرادی که افت شنوایی ناشی از صداهای بلند داشته اند، ابتلای آنان به پیرگوشی در سنین میانسالی شدیدتر است بنابراین این افراد باید زودتر شناسایی شوند و برنامه ای برای آنان تعریف شود تا کمتر در معرض افت شنوایی بعدی قرار گیرند

پزشکان مجرب درمانگران حکیم و ساعات حضورشان

  • 1
  • 2