عوامل موثر در ریزش ناگهانی مو

 کمبود ریزمغذی ها و کاهش سریع وزن از عوامل موثر در ریزش ناگهانی مو است.

 به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا منطقه خراسان، دکتر مهناز بنی هاشمی با اشاره به این که کم مو شدن هنگامی قابل توجه است که حدود ۴۰ درصد از چگالی موی سر از دست برود، اظهار داشت: کاهش سریع وزن بدن می تواند موجب کمبود ویتامین و دیگر مواد مغذی مانند آهن و روی در بدن شود که این امر ریزش مو را در افراد افزایش می دهد.
دانشیار گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابتلا به بیماری های شدید، اختلالات و بیماری های هورمونی، جنبه ژنتیکی و قطع مصرف داروهای ضد بارداری و شیردهی را از دیگر عوامل تاثیرگذار در ریزش مو برشمرد.
وی با اشاره به اینکه ریزش روزانه ۷۰ تا ۱۵۰ تار مو امری طبیعی است، خاطرنشان کرد: در بیشتر موارد به ندرت ریزش دائمی است و معمولا طی ۹ ماه، رویش موها به حالت طبیعی خود بازمی گردد.
عضو مرکز تحقیقات بیماری های پوست و سالک دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: بروز بیماری های پوست سر، عفونت ها، تومورها و حوادثی مانند سوختگی ها و جراحات عمیق پوست می تواند منجر به ایجاد جوشگاه واسکار شود که در این حالت ریزش مو دائم خواهد بود.
بنی هاشمی مراجعه به پزشک و تشخیص علت ریزش مو، صبر و بردباری، تامین ویتامین ها و املاح کاهش یافته در بدن و اصلاح وضعیت غذایی را از راهکارهای درمان ریزش مو عنوان کرد.

پزشکان مجرب درمانگران حکیم و ساعات حضورشان

  • 1
  • 2