چگونه انرژی خود را در ساعات کاری افزایش دهیم؟

اگر به دنبال مسیر میانبری هستید که بتوانید قبل از شروع کارهای 

روزمره، انرژی زیادی را به بدن و مغز شما برساند، می توانید راهکارهای طبیعی تر را تجربه کنید.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، خوردنی های بسیاری وجود دارند که ممکن است این سطح انرژی را برای بدن شما تامین کنند اما در این مقاله به ۴ نمونه از موثرترین آنها اشاره شده که اگر با کلاسهای هفتگی یوگا همراه شوند نتیجه معجزه آسایی برای تقویت جسم و ذهن شما در طول یک روز کاری خواهند داشت.
به گزارش روزنامه ایندیا اکسپرس، این چهار خوردنی معجزه کننده عبارتند از:
۱) موز: این میوه منبع غنی از کربوهیدرات های قابل هضم است که به حفظ تقویت و عملکرد مناسب ماهیچه ها کمک می کند. موز همچنین می تواند سطح انرژی بدن را در بلند مدت در حد بالایی نگه دارد. بعلاوه موز منبع غنی از پتاسیم است که این عنصر به تحریک تکانه های عصبی و در نتیجه افزایش توده عضلانی کمک می کند. حاصل این تغییرات افزایش طاقت بدن است.
۲) عدس: این گروه از حبوبات حاوی تمام منابع غذایی مفیدی است که بدن برای یک روز کاری فعال و پرتحرک به آن نیاز دارد. این موارد عبارتند از کربوهیدرات ها، پروتئین، فیبر خوراکی، ویتامین ها و املاح معدنی هستند. بنابراین عدس می تواند بدون وارد کردن کالری ها و چربی های غیرضروری به بدن سطح انرژی آن را افزایش دهد.
۳) تمشک آبی: این میوه مانند سایر توت ها منبعی غنی از آنتی اکسیدانهای مفید است. به گفته متخصصان هرچه رنگ توت ها تیره تر باشد خواص آنتی اکسیدانها افزایش پیدا می کند. تمشک آبی در عین حال تاثیر مثبتی در بهبود بافت های عضلانی آسیب دیده دارد و به تقویت عمومی بدن کمک می کند.
۴) بادام ها: این مغزهای خوشمزه منابع مغذی و غنی از چربی و پروتئین و فیبرخوراکی هستند که به تقویت پایدار انرژی بدن کمک کرده و موجب می شوند که مدت طولانی تری احساس سیری کنید.

پزشکان مجرب درمانگران حکیم و ساعات حضورشان

  • 1
  • 2