زنان قد بلند بیشتر مستعد ابتلا به سرطان هستند

یک آزمایش جدید نشان داد زنان بلندقدتر بیشتر در معرض خطر ابتلا

به سرطان هستند به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، بنابراین یافته جدید، خطر ابتلا به برخی از شایعترین انواع سرطان در زنان قد بلند تا یک سوم برابر بیشتر است.

متخصصان معتقدند که بلند قد بودن در واقع عامل افزایش سطح هورمون های خاصی است که در بروز سرطان های مشخص شناخته شده هستند. نتایج این آزمایش که در دانشگاه آکسفورد انجام گرفته حاکیست در ازای هر ۴ اینچ افزایش قد خطر ابتلا به سرطان ۱۶ درصد بیشتر می شود.
به گزارش روزنامه دیلی میل، این متخصصان ارتباط بین قد و۱۰ نوع از شایع ترین سرطان ها مثل سرطان سینه، روده، کلیه، رحم، تخمدان و سرطان خود را با تجزیه و تحلیل اطلاعات پزشکی مربوط به یک میلیون زن انگلیسی، مورد بررسی دقیق قرار دادند.
این متخصصان می گویند یکی از دلایل این ارتباط آن است که دختران قد بلند زودتر بالغ می شوند و این زمانی است که بدن آنها تولید مقادیر زیادی از هورمون استروژن را آغاز می کند در حالی که این هورمون بعنوان عامل موثر دررشد تومورها شناخته شده است. بعلاوه متخصصان خاطرنشان کردند که افراد قد بلند تعداد بیشتری سلول در بدنشان دارند و به همین خاطر بیشتر مستعد سرطانی شدن هستند.
دکتر جین گرین از متخصصان واحد اپیدمیولوژی سرطان دردانشگاه آکسفورد تصریح کرد: البته بدیهی است که انسانها نمی توانند قد خود را تغییر دهند اما از سوی دیگر افراد قد بلند در برابر بیماری دیگر مثل بیماری قلبی بیشتر مصونیت دارند.

پزشکان مجرب درمانگران حکیم و ساعات حضورشان

  • 1
  • 2